Bichon Charnett homepage

CH A R N E T T

Bichon Charnett - vstupte Bichon Charnett - Enter Bichon Charnett - Deutchland Bichon Charnett - Russian version

BICHON FRISÉ - BIŠONEK

Bichon Charnett homepage
O NÁS.

Náš současný bišoní tým se skládá z mého manžela Romana, vnučky Natálky, tety Helenky, mně Ivany majitelky chovatelské stanice CHARNETT a přátelských rodin, které některým našim bišonkům dělají náhradní rodinu.Teta Hela se stará o Natálku a pejsky v době naší nepřítomnosti. Chovatelská stanice CHARNETT byla založena v roce 1982. Původně jsme odchovávali NĚMECKÉ OVČÁKY. Posléze změna bytových podmínek neumožňovala v chovu tohoto středně velkého plemene pokračovat, a tak jsme začali chovat MALÉ KNÍRAČE ČERNOSTŘÍBŘITÉ. Odchovali jsme vrhy A-T tj. 21 vrhů a několik špičkových jedinců. V roce 1991 mně okouzlilo plemeno DANDIE DINMONT TÉRIER. Zakoupila jsem psa TERRINKA ERWIN EFRAIM. Ve své době byl nejúspěšněji vystavovaným DDT a nejvíce chovně využívaným krycím psem. Ještě dnes ho má mnoho kvalitních jedinců DDT v rodokmenech, jako jednoho z předků. Poté přišla kratší etapa chovu HAVANSKÉHO PSÍKA. Fenka PILLOWTALK´s HEARBREAKER, kterou jsem zakoupila v jejich 6,5 letech se u nás dožila ctihodných bez jednoho týdne 17-ti let. A pak se to stalo. Přišel rok 1997 a mne naprosto a beze zbytku okouzlil a nadchl BIŠONEK, a ihned jsem věděla, že jsem u konce cesty.Hledala jsem a našla. Plemeno krásné, milé a nadčasové.VIVAT BICHON!!!!!!!!!!!!!!!

Vize našeho chovu, jaké jedince chceme odchovávat a odchováváme je popsána v článku CÍL NAŠEHO CHOVU. Štěňátkům věnujeme veškerou domácí péči, správnou socializaci. V žádném případě nezachraňujeme za každou cenu neduživá štěňata. Takto ,,ZACHRÁNĚNÍ´´ jedinci mívají daleko více zdravotních problémů a mnozí se nedožívají ani vyššího věku. Příroda si stejně nakonec udělá co ona chce a ne to co my bychom chtěli. V naší domácnosti s námi žijí většinou 3-4 psi. Chceme, aby se cítili právoplatnými členy naší lidsko - bišoní smečky, aby jim  každému z nich byla věnována veškerá péče a oni měli radost ze společného soužití a pozornosti jež se jim z naší strany dostává, což nám vrchovatou měrou vrací svou bezelstnou láskou.
Ostatní, které chovatelsky využíváme, máme ve spolumajitelství. To znamená, že jsme jejich majitelé. Jezdíme s nimi na výstavy. Občas mají v aktivním plodném věku štěňátka, ale svůj běžný bišoní život tráví s milovanými páníčky v náhradních rodinách. Psi, kteří žijí s námi v naší domácnosti, mají naprostou volnost pohybu. Pouze štěňátka jsou odchovávána ve větších ohrádkách kvůli jejich bezpečnosti. 2x denně jsou vypuštěná do prostoru bytu, jednak aby se vyběhala , ale i kvůli správné socializaci, seznámením s chodem domácnosti a správnými hygienickými návyky.
Štěňátko zakoupené v naší chovatelské stanici bude po rodičích šampionech, protože naše ambice jsou takové a výstavám jsme naprosto propadli. Je to ale také jediný způsob jak si ověřit do jaké míry se ubíráme správnou cestou. Bude s velkou pravděpodobností s výstavními předpoklady a mohlo by jít ve šlépějích svých rodičů. Přes všechny tyto aspekty chceme, abyste si jej v první fázi koupili jako báječného kamaráda. Posléze, pokud VÁS to bude bavit a pejsek bude splňovat všechna kritéria takřka ,,DOKONALÉHO BIŠONKA ", pak tedy směle vpřed do víru ,,VÝSTAVNÍCH ŠÍLENCŮ ", se všemi klady i zápory jenž tato zábava přináší. Dále ke štěněti obdržíte kupní smlouvu, startovací balíček s krmivem, PET PASSPORT se základním očkováním, 3x odčervené, tetované. Po domluvě je možné objednat kosmetiku. Možnost, pokud to vzdálenost umožní úpravu srsti v našem salonu. Po domluvě je možné štěně opatřit čipem.

Pokud si štěňátko u nás koupíte přejeme Vám mnoho báječně strávených chvil s příslušníkem v našich očích nejdokonalejším plemenem všech plemen psů. Celý článek O NÁS vyjadřuje naše názory.